YÖS Kursu

Ankara YÖS-SAT Kursu

 1. Before
 2. After

Programın Amacı:

YÖS kursumuzun amacı siz değerli öğrencilerimiz en iyi şekilde sınava hazırlamak ve hedeflerine ulaşmasını sağlamaktır. Bilişsel Akademi, butik eğitim anlayışıyla kalabalık sınıflarda kaybolmamızı istemez. Sınıflarımız mevcudu maksimum 12 kişidir.
YÖS’ de birebir çözümler sunuyoruz. Her bireyin öğrenme hızı ve düzeyi farklıdır. Öğrencilerin öğrenmeye olan ilgi ve dikkatleri de eğitimlerinde bizim için çok önemli.

Etika Eğitim, sınav hazırlık gruplarında; grup içerisinde öğrenmedeki bireysel farklılıkları takip ederek her öğrencinin öğrenme düzeyini arttırır. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Öğrenci tüm derslerde öğrenme düzeyleri takip edilir.
 • Öğrenmenin gerçekleştiğini görmek için dönütler alınır ( Yaprak testler, taramalar, deneme sınavları.. vb.)
 • Başarısız konular tespit edildiğinde
 1. Başarısızlığın nedeni bulunur.
 2. Öğrenciye çözüm yolları sunulur.
 3. Tekrarlar yapılır (Birebir özel ders  öğrencinin öğrenme hızı ve öğrenme düzeyine göre.)
 4. Tekrar dönütler alınır ( Yaprak test, klasik sorular, deneme ve taramalarla konunun anlaşılıp anlaşılmadığı ortaya konur. Konu anlaşılmadıysa yeni çözümler bulunur.)
 • Motivasyon, algı çalışmaları yapılır
 • Doğru hedeflere doğru yollardan ulaşması için iyi bir rehberlik yapılır.

Kurumumuz öğrenci merkezli eğitim anlayışla eğitim vermektedir. Öğrenci merkezli yaklaşım; programın ya da modülün sonunda öğrencilerin kendilerinden beklenilen yeterliliklerden neleri yapabildikleri ile ilgilenmektedir. Bizler öğrencilerimizin hedef belirlemelerinde, hedeflerine ulaşmada karşılaştıkları zorlukları çözmede yol göstericiyiz.

YÖS’ TE BAŞARMAK SİZLERİ KURUMUMUZA BEKLİYORUZ.

Detaylı bilgi için linki tıklayınız: yös kursu

YÖS KURSU

 • 840

  Toplam Saat:

  BİLGİ AL
  KAYIT OL

 • Kimler Katılmalıdır?

  Yabancı uyruklu olanlar
  Doğumla Türk vatandaşı olup da İçişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlığından çıkma izni alanlar ve bunların Türk vatandaşlığından çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan çocuklarının aldığı 5203 sayılı Kanunla Tanınan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge sahibi olduklarını belgeleyenler,
  Doğumla yabancı uyruklu olup daha sonra TC vatandaşlığına geçen çift uyruklular,
  TC uyruklu olup lise öğreniminin son üç yılını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayanlar,
  K.K.T.C. uyruklu olup K.K.T.C.’de ikamet eden ve K.K.T.C.’de ortaöğrenimini tamamlayan GCE AL sınav sonuçlarına sahip olanlar,

Koordinatör

 1. Before
 2. After

İbrahim Aksakal

YÖS Koordinatör

 • İbrahim Aksakal
  Kordinatör

  Mesaj

 • Size özel eğitim programlarıyla başarmak elinizde.

YÖS Kursları

Ülkemizde çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci üniversite okumaktadır. Türk üniversitelerini kalitesini ıspatlamış olmasından dolayı farklı ülkelerden gelip ülkemizde okumak isteyen öğrenciler vardır. Bu öğrencilerin YÖS sınavına girmesi ve geçerli puanı almaları gerekir. Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı’nın kısaltılmışı olan YÖS, geçmiş yıllarda Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından tek bir merkezi sınav olarak Haziran ayında uygulanırdı.

2011 yılından değişiklik yapıldı. Değişiklikle birlikte yabancı öğrenci alacak olan üniversitelerin YÖS sınavlarını kendi bünyelerinde yapmalarına karar verildi. Bazı üniversiteler kendileri sınav yapmayıp İstanbul Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi gibi belli başlı üniversitelerin yaptığı sınavları baz almaktadır. YÖS kursu Ankara kursları arasında önemli yere sahip olan kursumuz üniversitelerin sınav kriterlerine göre eğitim programları hazırlayarak öğrenci yetiştirmektedir.

YÖS Kursu ile Sınava Hazırlık

Ülkemize farklı ülkeden gelmiş öğrencilerin YÖS sınavına eksiksiz hazırlanması için tecrübeli bir eğitim kurumuna ihtiyaç vardır. Türk olup farklı ülkenin vatandaşı olan öğrencilerin de girebildiği YÖS sınavına hazırlık yapan kurs sayısı yaşanan talepten dolayı son dönemlerde artış gösterdi. Her yıl senenin başında üniversiteler resmi internet sitelerinde YÖS sınavını ne zaman yapacaklarını, sınavın içeriğini, soru sayısını yayınlamaktadır.

Kursumuz yayınlanan kılavuz dikkate alarak program hazırlamaktadır. YÖS kursları arasında en iyi ve kaliteli eğitimi veren kurumu bulmak öğrencilerin başarısını doğrudan etkilemektedir. YÖS sınavı, ülkemizin standart üniversite sınavından farklıdır. Bundan dolayı tecrübeli ve yüzde 100 başarı elde etmiş kurumumuzun tercih edilmesi öğrencilerimizin üniversite hayatlarını olumlu manada etkileyecektir.

YÖS Kursu Dersleri

Yabancı ülkeden gelmiş, farklı eğitim sistemine ve müfredatına tabi olarak eğitim almış öğrencilerin YÖS sınavını başarması iyi bir danışmanlıkla başlar. Kursumuzda öğrencilere danışmanlık hizmeti vererek sınava ve sisteme adapte olmaları sağlanır. 12 ila 14 kişilik, U şeklinde tasarlanmış ve her türlü teknik donanıma sahip sınıflarda verdiğimiz eğitimle öğrencilerimizin başarısına katkı sağlamaktayız.

Yabancı öğrenciler YÖS sınavında elde edecekleri başarı ile ülkemizin prestijli üniversitelerinde Eczacılıktan Psikolojiye, Tıptan Mimarlığa kadar her bölüme girebilirler. YÖS sınavında genellikle 80 soru olur. Bunların:

 • 45 soru YÖS IQ Genel Yetenek
 • 30 ila 32 sorusu Matematik 2
 • 3 ila 5 sorusu Geometriden oluşur.

Matematik ve Geometri soruları lise düzeyinde konular ve sorulardan oluşmaktadır.