Yabancılar İçin Türkçe Kursu

Yabancılar için Türkçe Kursu

 1. Before
 2. After

Programın Amacı:

Ethica Language School ‘da Yabancılar İçin Türkçe kursu (Türkçe’yi yabancı dil olarak öğretmeyi amaçlar)  görsel ve işitsel her türlü ders gereçleriyle donatılan ‘‘U’’ şeklindeki masa sistemiyle 5-16 kişilik sınıflarda yapılmaktadır.  Bunun amacı öğrencilerin birbiriyle direkt olarak iletişim kurabilmesini sağlamaktır. Her derslikte en üst teknolojik donanım bulunmaktadır.

Kurumumuz yabancı dil öğretim teknikleri konusunda deneyimli, drama tekniği ile eğitim yapabilen dinamik bir kadroya sahiptir.

Yabancılar için Türkçe kursları 4 Temel, 4 Orta ve 4 Yüksek olmak üzere toplam 12 kurdan oluşmaktadır. Öğrencilerimiz, her kurun sonunda dört temel dil becerisi (dinleme-anlama, okuma-anlama, konuşma, yazılı anlatım) ve bu becerileri destekleyen yan becerileri (dilbilgisi ) kapsayan kur atlama sınavıyla değerlendirilirler.

YABANCILAR İÇİN TÜRKÇE 

 • 672

  Toplam Saat:

  BİLGİ AL
  KAYIT OL

 • Kimler Katılmalıdır?

  Türkçe öğrenmek isteyen herkes kurslarımıza katılabilir.
  Çocuklar için Türkçe kurslarımızda vardır.

Koordinatör

 1. Before
 2. After

İbrahim Aksakal

YÖS- Yabancılar İçin Türkçe Koordinatör

 • İbrahim Aksakal
  Kordinatör

  Mesaj

 • Size özel eğitim programlarıyla başarmak elinizde.

Yabancılar İçin Genel Türkçe Eğitimlerimiz

Ülkemizde farklı ülkelerden insanlar okumak, yaşamak gibi çeşitli nedenlerden dolayı gelmektedir. Yabancılar için Türkçe kursu eğitimlerimiz ülkemizde yaşayacak misafirlerin yaşamını kolaylaştırmak amacına hizmet etmektedir. Programlarımız, öğrencilerimize en kısa zaman içinde pratik Türkçe ve iş Türkçesi öğrenme fırsatını sunmaktadır. Genel Türkçe eğitimlerimiz ile kursiyerlerimiz günlük hayatta ihtiyaç hissedeceği dinleme, konuşma, yazma ve okuma becerisini elde ederler.

Kursumuzda eğitimlerimiz başlamadan önce seviye tespit sınavı yapmaktayız. Yabancılar İçin Türkçe Kursu Ankara ile kurlara ayrılan öğrencilerimize seviyelerine göre eğitim vermekteyiz. Kur sınıflarımızın olması kursiyerlerimizin Türkçe öğrenme hızlarını değiştirmektedir. Derslerimiz, Türkçe ve Edebiyat bölümünden mezun tecrübeli uzman öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Ferah ve donanımlı sınıflarda verilen eğitimlerimizle %100 başarı elde etmekteyiz.

Yabancılar İçin Türkçe Kursu Materyalleri

Eğitimde önemli olan iki unsur vardır. Birisi alanında deneyimli uzman öğretmen kadrosu, diğer ise öğretim sistemi ve kullanılan materyallerdir. Yabancılar için Türkçe kursu eğitimlerimizde, farklı dilden birine dilimizi en pratik şekilde öğretecek yayınları kullanmaktayız. Yayınlarımız kur sınıflarının seviyesine göre değişmektedir. Seviyelere uygun olan yayınlarımız öğrencilerimize sistemli bir şekilde dil eğitimi vermeye göre tasarlanmıştır.

İletişimci yaklaşım metoduna göre tasarlanmış olan Yabancılar için Türkçe kitaplarımız ile sınıflarımızdaki teknolojik materyallerimiz uyumludur. Sınıflarımız ferah olup akıllı tahta ve diğer elektronik materyaller ile donatılmıştır. Akıllı tahtalardaki verilerimiz kitaplarımızla uyumlu olduğundan öğretimimiz hızlı ve pratiktir. Sınırlarımızın sayısı az olduğundan öğretmenlerimizin öğrencileri ile etkili bir iletişimi vardır.

Yabancılara Türkçe Kursu Seviyeleri

Dil eğitiminde kur sınıflarının olması büyük bir ayrıcalıktır. Her seviyeden kişi aynı sınıfa yerleştirildiğinde istenilen seviyede bir ilerleme kaydedilemeyecektir. Yabancılar için Türkçe Kursu kur seviyelerimiz şöyledir

 • A1: Başlangıç seviyesi
 • A2: Ortanın Altı
 • B1: Orta seviye
 • B2: Ortanın üstü
 • C1: İleri seviye
 • C2: Mesleki Türkçe seviyesidir.

Öğrencilerimizin eğitimlerine başlamadan önce seviyelerini öğrenmek için sınav yapmaktayız. Sınava göre kur sınıfları yerleştirmesi gerçekleşir. Seviyesini geçen bir üst kura atlar. 6 seviye tamamlandığında Türkçe eğitimimiz gerçekleşmiş olur. 6 kur seviyesinden sonraki dil öğrenim durumunu karşılaştırmak için ilk yaptığımız sınavın verilerini saklarız.

Yabancılar İçin Türkçe Kursu

Günümüzde, Türk dili, yaklaşık 12 milyon kilometre karelik bir alanda 220 milyon nüfusun konuştuğu bir dil. Kökleri tarihin en eski dönemlerine kadar uzanan, yüze yakın ülkede öğretiminin yapıldığı Türkçe, Çinceden Farsçaya, Arapçadan Macarcaya kadar pek çok dille etkileşim içerisindedir. Türk dilinin bir kolu olan Türkiye Türkçesi dahi, dünya dillerine 11 binin üzerinde kelime vermiştir. Vermiş olduğumuz Yabancılar için Türkçe kursu, yalnızca dili öğretmekle yetinmez. Aynı zamanda temel amacımız Türkçeyi öğretirken Türkiye’yi ve Türk kültürünü de öğrencilerimize tanıtmaktır.

Türkçe Eğitim Programı ise üç bölüme ayrılır;

 • Temel Türkçe (A1- A2)

A1-Başlangıç

A2-Orta Altı

 • Orta Türkçe (B1- B2)

B1-Orta

B2-Orta Üstü

 • İleri Türkçe (C1- C2)

C1-İleri

Zamanı kısıtlı ya da grup saatlerine ve yoğunluğuna uyum sağlayamayan öğrencilerimize ise birebir Türkçe özel dersler verilmektedir. Bireysel katılımcılar ya da kurumsal firmalar hem birebir hem de 2 ile 3 kişilik özel gruplar halinde katılım sağlayabilir. Kurslarımızda önce kişinin ihtiyaçlarına yönelik analizler yapılır. Böylece amaç ve ihtiyaç belirlenirken Türkçe bilgi seviyesi ölçülür ve hangi seviyeden başlaması gerektiği belirlenir. Eğitim programı kişinin yoğunluğu, öğrenme sürecine göre planlanarak ders programı oluşturulur. Yine öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak her türlü öğretim teknik ve materyalleri kullanılmaktadır.

Yabancılar için Türkçe kursu Ankara

Kurslarımız, öğretim teknikleri konusunda uzman, daha önce yabancılara Türkçe eğitim veren, alanında başarılı ve eğitimlerini tamamlamış olan öğretmenlerden oluşmaktadır. Öğrencilerimiz düzenli olarak etüt, telafi dersleri ile desteklenmektedir. Ayrıca deneme testleri ile başarı durumları ölçülmekte ve eksikler görülerek tamamlanmaktadır. Performans takibi yapılarak her bir öğrenciye en uygun ve esnek programları sunulmaktadır. Baş amacımız, Türkiye’yi, Türk kültürünü ve dilini öğrencilerimize en doğru şekilde öğretmektir.

C2-Mesleki Türkçe

Türkçe kurslarımız özellikle, günlük yaşamda ihtiyaç duyduğunuz konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirmenizi ve kendinizi rahatlıkla ifade edebilmenizi sağlamaktadır. Kursa kayıtlarda yapılan Seviye Tespit Sınavı ile uygun seviyedeki gruba yerleştirerek hem kendi seviyenizde eğitim görebilir hem de dil eğitimine istenilen hedefe ulaşabilirsiniz. Yabancılar İçin Türkçe eğitim programlarımız Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterlerine uygun bir içerikle sunmaktadır.