DGS UZAKTAN EĞİTİM

uzaktan eğitim dgs kursları

DGS Uzaktan Eğitim Fırsatı

Lise son sınıfta ve mezun olduktan sonra öğrenciler üniversite için sınavlara girerler. Bu sınavlar neticesinde alınan puanlara ve yapılan tercihlere göre öğrenciler üniversitelere ve bölümlere yerleştirilirler. Üniversite sınavında çeşitli nedenlerden dolayı 2 yıllık ön lisans programına yerleşmiş kişiler olur. Yüksek okullarda çok güzel alanlar vardır. Alanını beğenip 4 yıllık fakültesine devam etmek isteyenler Dikey Geçiş Sınavına girerler.

DGS hazırlanmak için bir çok kurs var. Bu kursların normal eğitim verenleri olduğu gibi öğrencilere DGS uzaktan eğitim fırsatı da sunmaktadır. Yüksek okuldan mezun olan öğrencilerin bazıları okurken ve mezun olur olmaz çalışmaya başlarlar. Çalışırken boş zamanlarında dikey geçişe hazırlanmak isteyenler için kursumuzun sunduğu uzaktan eğitim fırsatı değerlendirilebilir.

DGS Uzaktan Eğitimin Faydaları

2 yıllık yüksek okulları genellikle meslek elemanı yetişten kurumlardır. Lisans eğitimi ise 4 yıldır ve çeşitli üniversite bölümlerini içerir. Fakülteler üst düzey eğitim verdiğinden ön lisans eğitimini lisans eğitimi ile tamamlamak isteyenler için en pratik yol DGS’ye girmektir. Öğrencileri DGS’ye hazırlayan kurslar vardır.  Çalışan veya normal eğitime katılamayacaklar için kursumuz DGS uzaktan eğitim de yapmaktadır.

DGS, yüksek okuldan sonra fakülteye yerleşmek için çok güzel bir fırsattır. Şöyle ki, 2 yıllık bilgisayarla ilgili bir bölüm okuyan kişi Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorsa iki durum söz konusudur. Tekrar Fizik, kimya, biyoloji, matematik, Türkçe gibi dersleri çalışarak üniversite sınavına hazırlanmak birinci tercihtir. İkincisi ise DGS uzaktan eğitim kursu Ankara eğitimlerimize katılıp sadece Matematik, Geometri ve Türkçe çalışarak DGS’ye girmektir.

DGS Uzaktan Eğitimin Avantajları

Teknolojinin gelişmesi her şeyde olduğu gibi DGS’ye hazırlanan öğrencilerin de hayatını kolaylaştırmaktadır. DGS uzaktan eğitim ile öğrencilerimiz her yerde ve istedikleri her zaman derslerimize katılabilirler. DGS sınavında, 120 soru sorulmaktadır. Bu soruların 60 tanesi sayısal 60 tanesi sözeldir.

Sayısal soruların içeriği Matematik, Geometri ve sayısal mantık sorularını içerir. Sözel bölüm ise Türkçe ve sözel mantığı işletme sorularıdır. DGS uzaktan eğitim kursu bu dersler ve soruları baz alarak yapılmaktadır. Yükse okul mezunlarına hazırlandığı için soruların seviyesi zordur. Bundan dolayı öğrencilerimizin uzaktan eğitim derslerimizi aksatmaları gerekir. Aksatmadan takip ettiklerinde başarıyı yakalayacaklardır.