DGS Özel Ders

DGS Hazırlık Kursu Ankara

dgs özel ders verenlerDGS özel ders hizmetimiz, DGS‘ ye hazırlanan tüm adaylar için DGS özel ders programı ile sadece eksik kaldığınız konuları alabilir; süreklilik isteyen kurs programlarını takip etmek zorunda kalmazsınız.

DGS özel derslerimiz öğrencinin seviyesine ve öğrenme hızına göre planlanır. Ders saatleri öğrencinin istediği saatlere göre ayarlanır. En uygun fiyatlarla özel ders verilir. 

Kurumumuzdan Ankara‘ da DGS özel ders alan tüm öğrencilerimize ücretsiz rehberlik hizmeti verilmektedir. Kurumumuzda yapılan DGS deneme sınavlarına ücretsiz girerler.

DGS ile 2 Yıllıktan 4 Yıllığa Geçin

Ülkemizde verilen üniversite eğitiminde lisans ve ön lisans bulunmaktadır. Üniversite sınavında çeşitli nedenlerden dolayı 4 yıllık fakülteyi kazanamayan öğrenciler tercihlerine göre 2 yıllık meslek yüksek okullarına yerleştirilirler. 2 yıllık meslek yüksek okullarında okuyan öğrencilere 2 yıllık eğitimlerinin bitiminde bir şans daha verilir. Bu şans ise DGS sınavına girip 4 yıllığa geçmedir. DGS Özel ders imkanı geçiş yapmak isteyenler için güzel bir avantaj oluşturmaktadır.

Senede bir kere yapılan Dikey Geçiş Sınavı, mezuniyetlerini 4 yıllık lisans eğitimiyle tamamlama fırsatı vermektedir. DGS özel kurs alan açık öğretin mezunları ve ön lisans mezunları ile fakülte mezunu olmak hayal olmaktan çıkıyor. 4 yıllık fakülte mezunu olabilmek için tekrar üniversite sınavına girmek yerine Dikey Geçiş Sınavında başarılı olmak için ders almak çok daha kolaydır.

DGS Özel Ders ile Daha Kolay

Dikey Geçiş Sınavı, ön lisans mezunlarına farklı avantajlar sunmaktadır. Bu avantalardan birisi ise üniversiteye giriş sınavı kadar geniş kapsamlı olmamasıdır. Eşit Ağırlık alanından 4 yıllık bir fakülteye yerleşmek isteyen öğrenci Matematik, Türkçe, Tarih, Coğrafya ve Felsefe başta olmak üzere birçok derse çalışmalıdır. Fakat DGS ‘de sadece Matematik ve Türkçe dersleri vardır. DGS Özel Ders ile Matematik ve Türkçeden alınacak dersler sınav için yeterli olacaktır.

İyi bir Türkçe ve Matematik bilgisinin olması DGS sınavı başarmayı sağlayacaktır. Sözel olan bölümler, bireysel olarak da halledilebilir. Oysaki matematik konuları için özel ders daha faydalı olacaktır. DGS özel ders Ankara için çok fazla seçenek vardır. Bu seçenekler arasında tecrübesi en fazla olan kurumumuz eğitmenlerini seçmesi öğrencilerimizin yararına olacaktır.

Matematik ve Türkçe Özel Ders

Matematik ve Türkçe derslerinden iki bölüm bulunan DGS sınavında başarılı olabilmek için yüksek öğrenim mezunlarının cevaplayabileceği niteliktedir. Üniversite sınavlarındaki normal seviyenin biraz daha üstü olduğu söylenebilir. Bundan dolayı Matematik ve Türkçe DGS özel ders alınması konulara hakimiyet adına önemlidir. Özel ders alan kişiler anlamadığı yerleri tekrar ettirme, anladığı yerleri hızlı geçme şansına sahip olduğundan daha avantajlıdır.

İstenilen bölüm ve üniversiteyi kazanmak için DGS’den yüksek bir puan almak gerekiyor. İyi puan almak için konulara daha disiplinli ve düzenli çalışmak gerekir. Özel ders öğrencideki disiplin ve düzeni daha kolay sağlayacağından başarıya katkısı büyüktür.