DGS Kursu

Ankara DGS Kursu

 1. Before
 2. After

Programın Amacı:
DGS kursumuzun amacı siz değerli öğrencilerimiz en iyi şekilde sınava hazırlamak ve hedeflerine ulaşmasını sağlamaktır. Bilişsel Akademi DGS kursu, butik eğitim anlayışıyla kalabalık sınıflarda kaybolmamızı istemez. Sınıflarımız mevcudu maksimum 12 kişidir.
DGS’ de birebir çözümler sunuyoruz. Her bireyin öğrenme hızı ve düzeyi farklıdır. Öğrencilerin öğrenmeye olan ilgi ve dikkatleri de eğitimlerinde bizim için çok önemli.

DGS kursu olarak diğer kurslardan tamamen farklı olan Bilişsel Akademi’ de sınavlarda zaman probleminiz olmayacak. Çünkü her öğrencimiz Taner Hocadan hızlı okuma eğitimi alacak.

DGS kursu Ankara, sınav hazırlık gruplarında; grup içerisinde öğrenmedeki bireysel farklılıkları takip ederek her öğrencinin öğrenme düzeyini arttırır. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Öğrenci tüm derslerde öğrenme düzeyleri takip edilir.
 • Öğrenmenin gerçekleştiğini görmek için dönütler alınır ( Yaprak testler, taramalar, deneme sınavları.. vb.)
 • Başarısız konular tespit edildiğinde:
 1. Başarısızlığın nedeni bulunur.
 2. Öğrenciye çözüm yolları sunulur.
 3. Tekrarlar yapılır (Birebir özel ders  öğrencinin öğrenme hızı ve öğrenme düzeyine göre.)
 4. Tekrar dönütler alınır ( Yaprak test, klasik sorular, deneme ve taramalarla konunun anlaşılıp anlaşılmadığı ortaya konur. Konu anlaşılmadıysa yeni çözümler bulunur.)
 • Motivasyon, algı çalışmaları yapılır
 • Doğru hedeflere doğru yollardan ulaşması için iyi bir rehberlik yapılır.
 • Sınavlarda zamanı kullanabilmeniz için psikologlarımız, eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız:
 1. Dikkat
 2. Algı
 3. Sınav Kaygısı
 4. Kariyer Planlama
 5. Zaman Yönetimi
 6. Hızlı Okuma ve Sınav Teknikleri

alanlarında her öğrencimizi destekler.

Kurumumuz öğrenci merkezli eğitim anlayışla eğitim vermektedir. Öğrenci merkezli yaklaşım; programın ya da modülün sonunda öğrencilerin kendilerinden beklenilen yeterliliklerden neleri yapabildikleri ile ilgilenmektedir. Bizler öğrencilerimizin hedef belirlemelerinde, hedeflerine ulaşmada karşılaştıkları zorlukları çözmede yol göstericiyiz.

DGS KURSU

 • 310

  Toplam Saat:

  BİLGİ AL
  KAYIT OL

 • Kimler Katılmalıdır?

  Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilen adaylar da DGS’ye başvurabilirler. Meslek yüksekokulu son sınıf öğrencileri ve mezunları, kendi alanlarındaki özel yetenek sınavı veya merkezî sistemle öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş yapmak istiyorlarsa DGS’ye girmek zorundadırlar. Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş de bu kılavuzdaki esaslara göre merkezî olarak yapılır. Açık öğretim dâhil öğretim süresi dört ve daha fazla yıl olan programlardan ön lisans diploması alan veya alacak olanlar DGS’ye başvuramazlar

Koordinatör

 1. Before
 2. After

Taner Aktaş

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni- Hızlı Okuma Eğitmeni

 • Taner Aktaş

  Kordinatör

  Mesaj

 • Size özel eğitim programlarıyla başarmak elinizde.

DGS KURS PROGRAM İÇERİĞİ

MATEMATİK

Ders İçeriği

Matematik – Geometri – Sayısal Mantık – Genel Tekrar Saatleri

Soru Çözümleri – Denemeler – Ücretsiz Yayın Desteği – Rehberlik – Alanında Uzman Eğitim Kadrosu

Toplam: 200 saat eğitim

HAFTA İÇİ :

PAZARTESİ : 09.00 – 12.00 (3 SAAT)

ÇARŞAMBA : 12.00 – 15.00 (3 SAAT)

HAFTA SONU: 

CUMARTESİ: 18.00 – 21.00 (3 SAAT)

PAZAR: 16.00 – 18.00 (3 SAAT)

TÜRKÇE

Ders İçeriği

Türkçe – Sözel Mantık – Genel Tekrar Saatleri – Soru Çözümleri

Denemeler – Ücretsiz Yayın Desteği – Rehberlik

Alanında Uzman Eğitim Kadrosu

Toplam: 80 saat eğitim

EĞİTİM SAATLERİ

HAFTA İÇİ

PAZARTESİ : 13.00 – 15.00

HAFTASONU

CUMARTESİ : 16.00 – 18.00

HIZLI OKUMA VE SINAV TEKNİKLERİ

DGS kurslarımıza katılan tüm öğrencilerimize hızlı okuma ve sınav teknikleri eğitimi verilecektir. Taner Aktaş tarafından verilen eğitimlerimizle sınavlardan zaman kazanacak uzun sorular sıkıcı gelmeyecek.

Hızlı okuma kursumuz hakkında detaylı bilgi için linki tıklayınız. Hızlı okuma ve sınav teknikleri kursu, DGS kurslarına kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize ücretsiz verilecektir.

Toplam Ders Saati: 30 saat

(Paragraf soruları başta olmak üzere soru çözümlerinde dikkat edilecek noktaları iyi öğreneceksiniz.)

Başarı için Ankara DGS Kursu

Dikey Geçiş Sınavı, öğrencilerin kullandıkları şekli ile DGS, iki yıllık yüksek okul veya açık öğretim ön lisans bölümlerinden mezun olup 4 yıllık fakülteye geçmek isteyenlerin girmesi gereken sınavdır. Mezunlar kendi alanları ile ilgili Lisans programına girmek için Ankara DGS Kursu imkanlarımızdan faydalanmaktadır. Her yıl bir kere yapılan DGS sınavı için genellikle Temmuz veya Ağustos ayları seçilir.

Sınav Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılmaktadır. Başvuru koşullarını bildirmek için ÖSYM her yıl kılavuz yayınlamaktadır. Genel başvuru şartları değişmese de üniversite bazında bazı değişiklikle olmaktadır. Ankara DGS kursları, değişen başvuru şartlarını dikkate alarak eğitim sistemini ve programlarını hazırlamaktadır. Sınava başvurmanın en önemli şartı açık veya örgün eğitimde ön lisansı bitirmiş olmaktır.

Ankara DGS Kursu Eğitimi

Öğrencilerin bazıları, lise hayatındayken üniversite seçimini çok dikkate almayabiliyorlar. Fakat üniversite okumaya başlayıp alanı seven öğrenciler alanlarında kendilerini geliştirmek ve 4 yıllık fakülte mezunu olmak isteyebiliyor. Kendini ve okuma aşkını keşfeden öğrenciler Ankara DGS kursu eğitimleriniz için kapımızı çalmaktadır. Ön lisans programından mezun olacağına emin olanlar yüksek okulun ikinci sınıfının başından itibaren eğitimlerimize dahil olmaktadır.

Mezun olduktan sonraki sene gelip eğitimlerimizi alan sayısı hiç de az değildir. DGS kursları Ankara eğitim kadromuz, alanında tecrübeli öğretmenlerden oluşmaktadır. Yıllardır öğrencileri DGS’ye hazırladığından dolayı sınav ve soruları hakkında profesyonelleşmiş olan öğretmenlerimiz ihtiyaç halinde özel ders de vermektedir. Özel ders ile eksiği olanlar eksiklerini daha hızlı kapatabilmektedir.

Ankara DGS Kursu Dersler

Dikey Geçiş Sınavı eğitimlerimizde ülkemizde kabul görmüş materyalleri kullanmaktayız. Donanımlı ve ferah sınıflarda verdiğimiz eğitimlerle öğrenci memnuniyetini sağlamaktayız. Öğrencilerin memnun olması çalışma ve başarı olarak geleceklerine yansımaktadır. Ankara DGS kursu dersleri arasında Matematik ve Türkçe vardır.

Sınav toplam 120 sorudan oluşur. Sınav dersleri ve soru sayısı:

 • Sözel bölümde, Türkçeden 60 soru olup Türkçe anlam ve dil bilgisinin yanında sözel mantığını kapsamaktadır.
 • Sayısal bölümde, sayılar, problemler ile sayısal mantık ve geometriyi kapsayan 60 sorulu Matematik testidir.

Sınavda Matematik ve Türkçeden soru gelmektedir. Kursumuz DGS derslerini Matematik ve Türkçe oluşturur.