DGS DENEME SINAVLARI

hızlandırılmış dgs kursu

Deneyerek Başarmak İçin

Sınav öğrencilerin hayatlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Üniversiteye girmek için sınavlara girilir. Sınavlara girmek bazı öğrencilerde kaygı ve endişenin gelişmesine neden olmaktadır. Kaygı ise öğrencilerin soruları algılamasını engelleyip yanlış cevaplar vermesine neden olur. Ön lisanstan fakülteye geçmek isteyen öğrencilerimizin kaygı ve korkularını yenmeleri için DGS Deneme Sınavları yapmaktayız.

Düzenli olarak yaptığımız DGS deneme sınavı soruları, daha önceki yılların Dikey Geçiş Sınavları baz alınarak hazırlanmaktadır. Öğrenciler ne kadar çok soru çözer, denemelere girerse eksiklerini o kadar iyi görebilir. Eksikleri görmek telafi etmek için önemli bir adımdır. Kursumuzda her öğrencinin danışman öğretmeni vardır. Kendine rehberlik yapan danışman öğretmeni ile yaptığı görüşmeler neticesinde öğrenci denemelerdeki eksiklerini telafi etme fırsatını elde eder.

Denemeleri Gerçek Sınava Etkisi

Dikey Geçiş Sınavı yılda bir kere yapılır. Sınav öğrencilerin mezuniyet durumlarının netlik kazandığı Temmuz veya Ağustos aylarında yapılır. Sınava girmek için açık öğretim veya yüksek okullardan herhangi birinden ön lisans programını tamamlamış olma şartı aranır. Öğrenciler mezuniyet durumundan eminlerde dönemin başından beri kursumuzun DGS deneme sınavları ve derslerimize katılmaktadırlar.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından hazırlanan sınavın soruları yüksek öğrenim mezunları seviyesine uygundur. Matematik, geometri, sayısal mantığını içeren Sayısal ile Türkçenin ana temel konularını, sözel mantığı içeren sözel testten oluşur. DGS deneme sınavı Ankara kursumuz eğitim süresince düzenli yapılmaktadır. Sınavlarımızın içeriği gerçek sınavla aynı mantıktan oluşmaktadır.

DGS Online Denem Sınavı Fırsatı

Ön lisans eğitimini alırken veya mezun olduktan sonra bazı öğrenciler çalışma hayatına atılmaktadır. Çalışma hayatı ile Dikey Geçiş Sınavına hazırlanmayı bir arada götürmek isteyenler için kursumuz online DGS deneme sınavları fırsatı tanımaktadır. İstenilen her yerde ve her zaman çözme imkanı bulunan deneme sınavlarımız kursumuza gelemeyecek durumda olan öğrencilerimize sunduğumuz hizmetimizdir.

Kursumuzda yaptığımız sınavdan tek bir farkı vardır. O da online bilgisayar üzerinden yapılabilmesidir. DGS Online deneme sınavı yapan kişi sonucunu yine online olarak alabilmektedir. Eksiklerini görme ve başarıyı yakalama amaçlı olarak yaptığımız deneme sınavları, teknoloji düşkünü olanlar için büyün bir fırsattır. Deneyimli eğitim kadromuz tarafından hazırlanan denemeler, öğrencilerimizin bilgilerini ve eksiklerini ölçmeye endeksli olarak tasarlanmaktadır.