ALES Kursu

ALES Kursu

 1. Before
 2. After

Programın Amacı:
ALES kursumuzun amacı siz değerli öğrencilerimiz en iyi şekilde sınava hazırlamak ve hedeflerine ulaşmasını sağlamaktır. Bilişsel Akademi, butik eğitim anlayışıyla kalabalık sınıflarda kaybolmamızı istemez. Sınıflarımız mevcudu maksimum 12 kişidir.
ALES’ de birebir çözümler sunuyoruz. Her bireyin öğrenme hızı ve düzeyi farklıdır. Öğrencilerin öğrenmeye olan ilgi ve dikkatleri de eğitimlerinde bizim için çok önemli.

Bilişsel Akademi, sınav hazırlık gruplarında; grup içerisinde öğrenmedeki bireysel farklılıkları takip ederek her öğrencinin öğrenme düzeyini arttırır. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Öğrenci tüm derslerde öğrenme düzeyleri takip edilir.
 • Öğrenmenin gerçekleştiğini görmek için dönütler alınır ( Yaprak testler, taramalar, deneme sınavları, vb.)
 • Başarısız konular tespit edildiğinde
 1. Başarısızlığın nedeni bulunur.
 2. Öğrenciye çözüm yolları sunulur.
 3. Tekrarlar yapılır (Birebir özel ders  öğrencinin öğrenme hızı ve öğrenme düzeyine göre.)
 4. Tekrar dönütler alınır (Yaprak test, klasik sorular, deneme ve taramalarla konunun anlaşılıp anlaşılmadığı ortaya konur. Konu anlaşılmadıysa yeni çözümler bulunur.)
 • Motivasyon, algı çalışmaları yapılır
 • Doğru hedeflere doğru yollardan ulaşması için iyi bir rehberlik yapılır.

Kurumumuz öğrenci merkezli eğitim anlayışla eğitim vermektedir. Öğrenci merkezli yaklaşım; programın ya da modülün sonunda öğrencilerin kendilerinden beklenilen yeterliliklerden neleri yapabildikleri ile ilgilenmektedir. Bizler öğrencilerimizin hedef belirlemelerinde, hedeflerine ulaşmada karşılaştıkları zorlukları çözmede yol göstericiyiz.

ALES Kursu Ankara

ALES KURSU

 • 180

  Toplam Saat:

  BİLGİ AL
  KAYIT OL

 • Kimler Katılmalıdır?

  78 sayılı Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanları Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye, 5538 sayılı Kanunla eklenen Ek Madde 8 uyarınca, yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına atanabilmek için (Öğretim Üyesi dışındaki Öğretim Elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’te belirtilen istisnalar hariç) ÖSYM tarafından yapılacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (ALES) girmek zorunludur.

  Türkiye’de bir lisansüstü eğitimi programında öğrenim görmek isteyen adaylar ALES‘e girmek zorundadırlar. ALES’e yabancı uyruklular da girebilecektir.

  Yükseköğretim kurumlarının öğretim elemanı ihtiyacının karşılanması amacıyla veya kamu kurum ve kuruluşlar adına lisansüstü öğrenimi görmek üzere yurt dışına gönderilecek adayların seçiminde de bu sınavın sonuçları kullanılacaktır. Bu yolla yurt dışında lisansüstü öğrenim görmek isteyen adayların bu sınava girmeleri zorunludur. Mecburi hizmet yükümlülüğü olmaksızın, kendi imkânlarıyla yurt dışında lisansüstü öğrenim göreceklerin bu sınava girme zorunluluğu bulunmamaktadır.

  Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Konservatuvarlara alınacak yüksek lisans, doktora ve sanatta yeterlik öğrencilerinden, ALES’e girmiş olma koşulu aranmaz. Ales Kursu Ankara Ancak, Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Konservatuvarlardaki doktora programlarına başvurularda Üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsü senatolarınca ALES puan şartı getirilebilir.

Koordinatör

 1. Before
 2. After

Taner Aktaş

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni- Hızlı Okuma Eğitmeni

 • Taner Aktaş

  Kordinatör

  Mesaj

 • Size özel eğitim programlarıyla başarmak elinizde.

ALES KURS PROGRAM İÇERİĞİ

ALES KURS GÜNLERİ

HAFTA İÇİ: PAZARTESİ-ÇARŞAMBA-CUMA

09:30 – 13:30

18:30 – 21:40

HAFTA SONU: CUMARTESİ-PAZAR

17:30 – 21:40aLES

ALES DERS SAATLERİ

MATEMATİK: 70 saat

GEOMETRİ: 30 saat

TÜRKÇE 40 saat

SÖZEL-SAYISAL MANTIK: 30 saat

GENEL TEKRAR VE SORU ÇÖZÜMLERİ: 10 saat

ALES DERS MATERYALLERİ

ALES KONU ANLATIMLI KİTAPLAR

ALES ÇIKMIŞ SORULAR

ALES SORU BANKASI

ALES DENEME SINAVLAR

HIZLI OKUMA VE SINAV TEKNİKLERİ

ALES kurslarımıza katılan tüm öğrencilerimize hızlı okuma ve sınav teknikleri eğitimi verilecektir. Taner Aktaş tarafından verilen eğitimlerimizle sınavlardan zaman kazanacak uzun sorular sıkıcı gelmeyecek.

Hızlı okuma kursumuz hakkında detaylı bilgi için linki tıklayınız. Hızlı okuma ve sınav teknikleri kursu, ALES kurslarına kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize ücretsiz verilecektir.

Toplam Ders Saati: 30 saat

(Paragraf soruları başta olmak üzere soru çözümlerinde dikkat edilecek noktaları iyi öğreneceksiniz.)

ALES Kursu

ALES: Akademik personel ve lisansüstü giriş sınavının kısaltılmışıdır. Lisans üstü ve yüksek lisans eğitime başvuracak kişi ya da kişilerin akademik personel kadrolarına (araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman )atanmak isteyen adayların girmesi gereken bir sınavdır. Bu sınava hazırlık için bazı kurum ve kuruluşlar ALES Kursu vermektedir.

Ales Kursunun Sınava Katkısı

ALES kursları insanların eksiklerini tamamlamak ve bilgilerini artırarak kendilerine sağlam gelecek kurmak isteyen kişilerin genellikle başvurduğu kurslardır. Kurslarda ALES de çıkabilecek soru ve konulara yer verilir. Kurslar genellikle ales konularına yöneliktir ve bu kurslar sayesinde çoğu insan isteklerine kavuşmuştur.

ALES kursları sadece binalarda dersliklerde verilmiyor gitmeye zaman bulamayan katılımcılar için online olarak da kurslar verilmektedir. Online olan kurslar için ise dikkat etmemiz gereken hususlardan birisi güvenilir ve tecrübe açısından geniş kapsamlı olan kurslar olmalıdır. Akademisi güçlü kişiler olmalıdır.

Ales kursuna gidip sınava çalışan yakınlarınıza sorduğunuzda size ne kadar yararının olduğunu hatta sizin de katılımınız için sizi tetikleyeceğini göreceksiniz. ALES Kursu kişisel gelişimimize tetikler.

Ales Kursları ve Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim kurslarının önemi çevremizle iletişimiz konusunda bize eğitici ögeler öğretmesinin yanı sıra bizim kendimizle olan ilişkimizi de düzenler. Kişisel gelişim kursları insanların aslında yapmak istedikleri fakat yapmaya cesaret edemedikleri şeyleri gün yüzüne çıkarmaktır. Kendimizi geliştirmek istiyoruz fakat nasıl yapacağımızı bilemiyoruz. Hemen kendimize bir soru yöneltelim olmak istediğim kişi miyim ya da olmak istediğim yerde mi? Bu soruların cevabı hayır ise cesaret edemiyorsak kişisel gelişim tam bu sırada devreye giriyor. Aslına bakacak olursak kişisel gelişime psikolojik destek ya da cesaretlendirmede diyebiliriz kısmi olarak. Ankara ALES kursu kişisel gelişim konusunda destekleyici özelliklere sahiptir.

Kişisel Gelişim Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Kişisel gelişim hayatımızı birçok alanda önemli ölçüde etkiler bunu şu şekilde düşünebilir. Çoğunluğumuzun bir iş hayatı var ve iş hayatında çoğu zaman psikolojik olarak baskıya uğrayabiliriz bunun üstesinden gelebilmemiz için ne istediğimizi bilmemiz lazım ve kendimizi iletişimimizde ifade etmemiz lazım derken tam bu sırada kişisel gelişim kursları ve burada hizmet veren tecrübeli eğitmenler aklımıza gelmektedir.

Hayatımızda karşılaşacağımız problem yada konulara nasıl yaklaşmamız gerektiğini hatta nasıl çözüm bulabileceğimiz konusunda bizi büyük ölçüde geliştireceklerdir. ALES Kursu bu açıdan kişinin gelişimine katkıda bulunmaktadır.